پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت دهه فجر

پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت دهه فجر


ماه بهمن که فرامی‌رسد، از کوچه پس‌کوچه‌های تاریخ، صدای غرش و فریادهای ملتی آزاده در گوشمان می‌‌پیچد و گویی امام و شهدای عزیزمان برای بیعتی دوباره و هشدار و بیداری ما آمده‌اند.
دهه‌ی مبارک فجر،‌ تجلی شکوهمند حماسه‌ی جاودان ملتی‌ست که اعجاز بزرگی رقم زدند و برگ زرینی در خاطر همه‌ی انسان‌های وارسته و آزادی‌خواه جهان گشودند. روز آغازین این دهه، «۱۲ بهمن‌ماه»، روز ورود زعیم آگاه، حضرت امام خمینی(ره) به کشور و آغازگر عصری‌ست که نویددهنده‌ی رهایی از ظلمت و پیروزی حق علیه باطل بود.
حال که بیش از چهاردهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سپری شده و کشور عزیزمان ایران، فصل تازه‌ای از مناسبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را تجربه کرده است، بدون‌شک شعار «انقلاب اسلامی، جوان ایرانی، امید و خودباروری و پیشرفت علمی» بیش‌از هر زمان، اهمیت خود را نشان داده و بر عزت و اقتدار ایران اسلامی افزوده است.
جامعه‌ی دانشگاهی که از روزهای آغازین انقلاب اسلامی، در خط مقدم این حرکت بزرگ حضور فعال و مؤثر داشته‌‌اند، همچنان با دانش، خودباوری و نوآوری در خط مقدم توسعه و پیشرفت کشور ایستاده و عزت‌آفرین‌اند. 
اما امسال، درحالی سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی را جشن می‌گیریم که کشور عزیزمان در جنگ با ویروس منحوس کرونا به‌سر می‌برد و چشم امید مردم عزیزمان به خرد و همت دانشمندان ایرانی دوخته شده است. امید است به برکت این ایام، با اتحاد، همدلی و همفکری بتوانیم بر این درد خانمان‌سوز فائق آییم و در آینده‌ای نزدیک، شاهد موفقیت پژوهشگران و دانشمندان عزیز کشورمان باشیم و این پیروزی بزرگ را جشن بگیریم. 
اینجانب در طلیعه‌ی چهل‌‌ودومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام، دهه فجر را به ملت همیشه‌قهرمان ایران، به‌ویژه به مقام معظم رهبری (دامت برکاته) و خانواده‌ی بزرگ آموزش عالی تبریک و تهنیت عرض می‎نمایم. 
بهروزی، سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.
 
حمید نادگران
رئیس دانشگاه شیراز